Шановні батьки, учні, колеги!
Я рада Вас вітати на сторінках блогу! Маю надію, що розміщені матеріали будуть корисними для Вас.
Сторінки
середа, 20 грудня 2017 р.
пʼятниця, 15 грудня 2017 р.
«Розвиток практичних умінь учнів в умовах інтеграції предметів природничо-математичного циклу». Творча педагогічна майстерня для вчителів математики м.Києва
13 грудня 2017 року в гімназії № 48 Шевченківського району відбулась творча педагогічна майстерня для вчителів математики міста Києва «Розвиток практичних умінь учнів в умовах інтеграції предметів природничо-математичного циклу».
Розглядались наступні питання:
- Втілення інтеграції предметів природничо-математичного циклу в проектній діяльності (Герасимович О.М., методист НМЦ природничо-математичної освіти Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка).
- Методика створення і організація проведення інтегрованих проектів з математики та інформатики (Саранчук Л.М., учитель інформатики гімназії №48).
- Реалізація довгострокових інтегрованих проектів з математики, хімії, біології та екології (Тіщенко С.М., учитель хімії та біології гімназії №48).
неділя, 10 грудня 2017 р.
8 грудня 2017 року в гімназії № 48 відбувся Всеукраїнський етап Міжнародного математичного кункурсу Кенгуру
8 грудня 2017 року учні 2- 6 класів гімназії № 48 прийняли участь у Всеукраїнському етапі Міжнародного математичного конкурсу «Кенгуру - 2017» (Координатор вчитель математики та інформатики Власова І.О.). Конкурс вже став традиційним в гімназії. Цього разу в конкурсі прийняли участь 115 учнів. Діти з задоволенням розв’язували цікаві математичні завдання. Найактивнішу участь прийняли учні 4-А класу (22 учасники), 3-б класу (19 учасників) класовод Вакулюк І.В., і вперше участь в конкурсі приймали учні 2-х класів 2-А класу (18 учасників) та 2-б класу (19 учасників).
четвер, 7 грудня 2017 р.
Ромашка Блума як прийом для розвитку критичного мислення
Але мета вчителя не лише навчити дітей відповідати на питання, але й задавати грамотні питання.
Одним з прийомів які формують такі навички є "Ромашка Блума"
«Ромашка питань» (або «Ромашка Блума»). Походження
Систематика питань, заснована на створеної відомим американським психологом і педагогом Бенджаміном Блумом таксономії навчальних цілей за рівнями пізнавальної діяльності (знання, розуміння, застосування, аналіз, синтез і оцінка), досить популярна в світі сучасної освіти. (Шишов С. Є., Кальней В.А., 1999, с. 93). На початку вивчення основ критичного мислення, восени 1997 року, ми, враховуючи, що «Блум» можна перевести з німецької мови як «квітка», вирішили зробити теоретичні побудови вченого більш наочними і привабливими. Багато учасників наших семінарів - педагоги-практики - не дуже добре ставилися до теорії. Одержану «квітку» ми і назвали «Ромашкою Блума». Але нас чекало розчарування: було складно чітко і однозначно визначити, до якого типу - по таксономії Б. Блума - відноситься те чи інше питання. Крім того багато вчителів говорили: «Це все красиво, але для нас корисніше активне вивчення практичного матеріалу».вівторок, 5 грудня 2017 р.
Година КОДУ
понеділок, 4 грудня 2017 р.
До 50-ти річчя програмування для дітей Google створив чудову інтерактивну гру
Просто перейдіть за посиланням :
субота, 2 грудня 2017 р.
Маршрут у майбутнє МК "Цифровий освітній простір. Конструювання, організація і проведення подієво - освітнього заходу"
Організація подієвих заходів займає позицію освітнього тренда. В практичній педагогічній діяльності вчителя використовують освітній простір як безліч індивідуальних форм розвитку і різноманітності освітніх можливостей. Цифрове освітній простір - це простір, в якому інформація використовується для освітніх цілей. Подієво - освітній захід в цифровому освітньому просторі відбувається в діяльності від мотиву до результату і має статися реально як існуючий факт.
В майстер - клас входять:
- навчальні презентації;
- форум для спілкування та обміну інформацією;
- шаблони - форми технологічних карт для вчителя;
- практичні завдання до модулів майстер - класу;
- підсумкове завдання з проведення подієво - освітнього заходу.
Майстер - клас розрахований на 18 годин самостійної роботи.
Інформаційні ресурси:
Інформаційно - навчальний сайт для учасників майстер - класу «Цифрове освітній простір. Конструювання, організація і проведення подієво - освітнього заходу »;
Освітній простір Google+ «ЦОП подієво - освітнього заходу» (закрите співтовариство);
Освітній простір Google Клас (Classroom) для організації віддаленого взаємодії учасників подієво - освітнього заходу.
Маршрут у майбутнє курс "Як прокласти індивідуальний освітній маршрут?"
Як педагогу написати індивідуальну освітню програму для учня? Чи потрібна учневі індивідуальна навчальна траєкторія?
Актуальність. Освіта все більше персоніфікується, індивідуалізується.
Вступив соціальне замовлення суспільства до педагогів на вироблення індивідуальних освітніх програм і маршрутів для учнів. В атласі нових професій майбутнього вже з'явилася така: «Розробник освітніх траєкторій». http://atlas100.ru/catalog/obrazovanie/razrabotchik-obrazovatelnykh-traektoriy/
Проблема. За новим освітнім стандартам передбачено складання вчителями індивідуальних освітніх програм для учнів. Але педагоги не можуть, не знають, як писати такі програми? У процесі даного МК педагоги спробують написати свою програму індивідуального освітнього маршруту для конкретного учня: обдарованого, відстає, просунутого, нездатного або, навпаки, талановитого і захопленого.
Результатом роботи педагога буде прокладений індивідуальний освітній учнівський маршрут (програма навчання або окремі маршрутні листи). Посилання на свої маршрути педагоги розмістять в загальній таблиці.
Мета курсу: потренуватися педагогам в написанні індивідуальних освітніх програм для різних учнів в різних навчальних ситуаціях: наприклад, програма підготовки до олімпіади для обдарованої учня, програма поглибленого вивчення теми для виступу учня на учнівській конференції, програма за рішенням винахідницьких задач для учня з інженерними здібностями, програма для відсталого учня, коригуюча вчення. Прискорене проходження курсу (для спортсменів); уповільнене навчання слабоуспевающіх учнів, з зупинками на окремих темах; поглиблене вивчення окремих тем, які не засвоєних учнем вчасно; узагальнюючий курс для підготовки учня іспитів тощо.
Маршрут у майбутнє курс «Сам собі аналітик»

Робота в школі - це не тільки навчання дітей, а й складання звітів, написання планів, розробка і оформлення різних видів цифрової документації. Полегшити працю педагогів покликані різні програмні додатки, розроблені професійними розробниками з урахуванням російського законодавства, вимоги стандартів і ергономіки електронних ресурсів.
Наш курс не є конкурентом професійним розробкам, ми хочемо навчити педагогів-предметників створювати необхідні ресурси засобами табличних і текстових процесорів. Отримані навички знадобляться в разі відмови роботи корпоративного ресурсу через проблеми з інтернетом або локальною мережею, або в разі потреби створення документа, відсутнього в базі розробника.
Курс «Сам собі аналітик» знайомить слухачів з можливостями текстового і табличного процесорів для автоматизації процесів інформаційно-методичного забезпечення навчально-виховного процесу та організаційного управління освітньою організацією.
В основу курсу покладено трудові функції, описані в професійному стандарті педагога: володіння основами роботи з текстовими редакторами і електронними таблицями.
Даний курс продовжує програму з п'яти треків з навчання педагогів застосування сучасних інформаційних технологій в проектуванні і реалізації освітнього процесу відповідно до ФГОС, розроблену викладачами Тольяттинского державного університету.
Курс розроблений за підтримки освітнього напряму «Рибаков Фонд» та ІДО ТГУ http://do-tlt.ru/.
Маршрут у майбутнє МООК "Змішане навчання в сучасній школі"
Електронне навчання та дистанційні освітні технології все ширше проникають в загальноосвітні школи, доповнюючи традиційні уроки і якісно перебудовуючи їх.
МООК "Змішане навчання в сучасній школі" складається з двох самостійних курсів:
Змішане навчання в сучасній школі: освітні моделі"
(Кількість годин - 18, терміни проведення: 02.10.2017 - 17.10.2017);
"Змішане навчання в сучасній школі: інструменти педагога"
(Кількість годин - 18, терміни проведення: 06.11.2017 - 26.11.2017).
Маршрут у майбутнє курс: "Проектування навчальних завдань з математики в середовищі Teacher Desmos"
Курс орієнтований на вчителів математики та інформатики середніх шкіл.
Від учасників очікується:
- створення активностей в середовищі Teacher Desmos;
-Участь в тестуванні
активностей в ролі учнів і готовність розробляти свої власні активності;
-Участь в навчанні
онлайн і проведення своїх власних активностей з навчання інших учасників
проекту.
Результати навчання
(вміння, досвід):
-вміння
використовувати готові активності в Teacher Desmos;
-вміння створювати
свої власні активності в середовищі;
-вміння генерувати
курс в середовищі і організовувати навчання учнів.
формуються компетентностей:
-навички роботи з
графічним калкулятори Desmos і середовищем Teacher Desmos;
Спеціалізація:
Навчальний дизайн
Більше можна дізнатись на сайті Швидкий старт з desmos
пʼятниця, 1 грудня 2017 р.
Маршрут у майбутнє
Мене дуже заціквила програма "Маршрут у майбутнє. Сайт якої http://prof.notoproject.org/
середа, 29 листопада 2017 р.
Відбувся ІІ (районний) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з математики
Завантажити умови та розв’язання.
вівторок, 28 листопада 2017 р.
неділя, 26 листопада 2017 р.
субота, 25 листопада 2017 р.
Інтерактивний урок, створений за допомогою сервісу wizer.me
Що таке інтерактивний урок, думаю, нікому пояснювати не потрібно.
Для чого він потрібен? В першу чергу, для реалізації моделей змішаного навчання, таких як "перевернутий клас", "зміна робочих місць".
За допомгою яких сервісів можна створити такий урок?
та його можливостях. Про цей сервіс я писала у дописах Інтеративний робочий лист з геометрії за темою "Трапеція. Середня лінія трапеції. Теорема Фалеса"
та Он-лайн конструктор інтерактивного робочого листа.
субота, 11 листопада 2017 р.
Вінсент Ван Гог, його "живі полотна" та неочікувана математика
вівторок, 7 листопада 2017 р.
Презентація проекту системи дистанційного навчання з використанням хмарних технологій
Під час осінніх канікул з 30 жовтня по 4 листопада Департамент освіти і науки, молоді та спорту проводло уже традиційний тижневий освітній фестиваль управлінської майстерності «Kyiv EdFest» в якому прийняли участь освітяни столиці, відвідали семінари, майстер-класи, тренінги.
Мене особисто зацікавили теми : "Презентація системи дистанційного навчання з використанням хмарних технологій" та Майстер-клас "Вимірювання в ІТ" та "Програмування без мов програмування". Нажаль, на другий захід реєстрація вже була закрита, а на перший я потрапила.
неділя, 5 листопада 2017 р.
Вікторина, створена за допомогою сервісу Quizizz
А зараз хочу представити продукт, створений за допомогою цього сервісу - вірторину " Перетворення графіків функцій"
Для створення питань використовувала підручник
Алгебра : підруч. для 9 кл. загальноосвіт. навч. закл. / Н. С. Прокопенко, Ю.О.Захарійченко, Н. Л. Кінащук. — Харків : Вид-во «Ранок», 2017. — 288 с.
Сервіс Quizizz для створення вікторин та флеш-карток
Quizizz - сервіс, якому потрібно приділити увагу та познайомитись з ним. Цікавий сервіс для створення вікторин та флеш-карток. І що є значущим для багатьох педагогів - він має мільтимовний інтерфейс, в тому числі російський та український. Дуже зручний та простий у використанні, безкоштовний, учні можуть користуватись сервісом як в класі, так і вдома, не обовязково їм заводити аккаут та реєструватись для того, щоб пройти вікторину.
пʼятниця, 3 листопада 2017 р.
четвер, 2 листопада 2017 р.
Мій вебінар на 10-му Інтернет-марафоні “Інноваційні технології та методики освіти”
«STEM-освіта: стан впровадження та перспективи розвитку»
середа, 1 листопада 2017 р.
Корисний та цікавий DESMOS
Шановні колеги!
четвер, 26 жовтня 2017 р.
10-й Інтернет-марафон “Інноваційні технології та методики освіти”
Переглянути програму
вівторок, 17 жовтня 2017 р.
Розпочато реєстрацію на Всеукраїнський етап Міжнародного математичного конкурсу “Кенгуру”
До уваги учасників Міжнародного математичного конкурсу «Кенгуру»!
Розпочато реєстрацію на Всеукраїнський етап Міжнародного математичного конкурсу “Кенгуру”
- Заявки від навчальних закладів на участь у конкурсі приймаються до 12 листопада 2017р
- Всеукраїнський етап проводиться для учнів 2-6 класів.
- Конкурс відбудеться 8 грудня 2017 р.
Детальніше про умови організації та проведення Міжнародного математичного конкурсу “Кенгуру” у 2017 – 2018 н.р. можна дізнатися на сайті Конкурсу:
www.kangaroo.com.ua
Підготовка до “Кенгуру”
субота, 14 жовтня 2017 р.
Модель "Перевернутий клас"
1. Брыксина О.Ф. Где найти точку опоры, чтобы перевернуть урок? Пост с портала “Образовательная галактика Intel”
2. Перевернутый класс. Опыт школ. Москва, гимназия №1576. Построение курса физики https://youtu.be/RQYH_NYveBE?t=3m4s
неділя, 8 жовтня 2017 р.
Про Коші, його нерівність і не тільки...
Огюстен Луї Коші — відомий французький математик.
Він написав понад 800 праць з арифметики і теорії чисел, алгебри, математичного аналізу, теоретичної та небесної механіки,математичної фізики.
Безумовно, Коші був одним з найвидатніших математиків свого часу. На жаль, оцінки вченого, як людини, вже при його житті, не відрізнялися одностайністю. Багато приписують йому непристойну роль в трагічні долі його великих колег сучасників. Нам не відомо, чи втрачав рукописи Абеля академік Коші, але є відомості, що він їх швидко знайшов і дав хвалебний відгук, коли Нільс Хенрік Абель вже помер. Що ж стосується істинного сина революції геніального математика і республіканця Галуа, то добре відомо, що на його роботи Коші не дав відповіді.
понеділок, 25 вересня 2017 р.
Вчителям математики потрібний новий підхід
Щонедавно мені на очі потрапила цікава стаття в якій Людмила Рождєственська - освітній технолог з Талліна розповідає як можна змінити викладання математики.
Вона займається освітою своїх російськомовних колег (по обидва боки кордону) в сфері використання інформаційних технологій в школі. Це євангеліст продуктів Google для освіти, автор численних статей в учительських спільнотах і, мало того, творець таких спільнот.
В кінці травня Людмила Рождєственська з однодумцями розпочала новий проект для вчителів математики - «Швидкий старт з Desmos». Тут пропонується навчитися створювати і організовувати активності для своїх уроків за допомогою графічного онлайн-калькулятора і конструктора навчальних активностей Desmos, який завоював популярність у 300 мільйонів користувачів по всьому світу.
Вона пише, що
"У нашій системі освіти слово «контроль» звучить як визначальний. І завдання з математики - вони для контролю знань, для контролю засвоєння, для перевірки чогось ще."
"Учень, занурюючись в шкільну математичну культуру, стає виконавцем, який діє за зразком. Це головна догма: повторюй за вчителем, відпрацьовуй навик рішення типових задач. Але типи завдань змінюються, тому що змінюється світ. Зараз актуально, наприклад, моделювання, і це відображено в тестах PISA.
Що таке моделювання - наші вчителі математики будуть відхрещуватися від нього до останнього, тому що самі цього не розуміють.
А серед активностей Desmos є завдання на моделювання, коли діти експериментують, працюючи з повзунком, і бачать зміни безпосередньо на цій інтерактивній «картатій папері». Там немає нічого типового, а є пошук і експеримент. "
Мова й де про "іншій" підхід до завдань х математики.
"Швидше за все, «інший» підхід до завдань в американських школах бере початок в таких місцях, як Стенфордський університет. Щоб переконатися в цьому, можна послухати лекції на YouTube професора методики математики Джо Боулер (Joe Bowler). Ми зробили на основі її лекцій презентацію, яка знайомить наших вчителів з методологією цієї «іншої» математики."
(джерело: слайд презентації «Другая математика с teacher.desmos»)
Докладніше
вівторок, 12 вересня 2017 р.
И знову ця таблиця множення...
http://aztekium.pl/Znatok (для тренування швидкості виконання завдань)
http://aztekium.pl/Umnozhenie (для навчання)
неділя, 10 вересня 2017 р.
середа, 30 серпня 2017 р.
Виступ на форумі «Нова українська школа: старт чи продовження поступу?» м. Києв
Програмою було передбачено проведення майстер-класів від авторів підручників, експертів, вчителів; виставки, інтерактивні презентації, воркшопи, подіумні дискусії, круглі столи, експертні групи.
Матеріали майстер-класу:
ПЕРЕГЛЯНУТИ
четвер, 17 серпня 2017 р.
Освітній форум «Нова українська школа: старт чи продовження поступу?»
Інстит післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка запрошує вас до участі в серпневому освітньому форумі для працівників загальноосвітніх навчальних закладів м.Києва (вчителів-предметників) «Нова українська школа: старт чи продовження поступу?», який відбудеться 21 серпня 2017 року з 10.00 в приміщенні Київського університету імені Бориса Грінченка за адресою вул. Маршала Тимошенка 13-Б.
Програмою передбачено проведення майстер-класів від авторів підручників, експертів, вчителів; виставки, інтерактивні презентації, воркшопи, подіумні дискусії, круглі столи, експертні групи.
Реєстрація учасників Форуму здійснюють Науково-методичні центри Управлінь освіти районних в місті Києві державних адміністрацій.
Програма форуму (оновлено 16.08.2017)
Джерело
понеділок, 5 червня 2017 р.
Оновлені програми. Які новації чекають учителя-предметника 1 вересня?
Які новації чекають учителя-предметника 1 вересня? Як виглядатимуть навчальні програми? Чи розшириться простір для виявлення вчителя і як саме? Про це можна було почути під час круглого столу, присвяченого презентації оновлених програм природничо-математичного циклу для 5–9 класів.
Джерело
пʼятниця, 2 червня 2017 р.
неділя, 21 травня 2017 р.
Матеріали до уроку геометрії 8 клас за темою "Тригонометричні функції гострого кута"
Матеріал до уроку геометрії в 8 класі за темою " Тригонометричні функції" представлений за допомогою сервісу Blendspace (https://www.tes.com/lessons).
Матеріал розрахований як на учнів, які не зрозуміли тему уроку та потребують додаткового опрацювання теми, так і на учів, які були відсутні на уроціі яким необхідно самостійно відпрацювати та розібрати даний матеріал. В електронному супроводі до уроку розтавлені акценти на основний теоретичний матеріал , також представлені приклади розв'язування типових завдань, відео побудови гострого кута за відомими значеннями синусів та косинусів кутів.субота, 20 травня 2017 р.
четвер, 18 травня 2017 р.
Вітаємо з перемогою ученицю 8-А класу Сторожик Дарину!
15 травня 2017 року були підведені підсумки міського конкурсу пошуково-дослідницьких робіт з математики "Математична мозаїка" серед учнів 7-8-х класів загальноосвітніх навчальних закладів та вихованців позашкільних навчальних закладів.
Конкурс проводиться з метою залучення та заохочення до науково-дослідницької роботи учнів восьмих класів, які цікавляться математикою й мають бажання займатися науково-пошуковою роботою «Київською Малою академією наук учнівської молоді» спільно з Департаментом освіти і науки, молоді та спорту м.Києва.
В конкурсі приймала участь учениця 8-А класу Сторожик Дарина (педагогічний керівник учитель математики та інформатики Власова Ірина Олександрівна) з роботою «Метод найменших квадратів та його застосування для розв’язання задач прогнозування та оптимізації».
Конкурс проводився у два етапи:
І етап - відбірковий (заочний);
II етап - фінальний (очний).
середа, 17 травня 2017 р.
Задача на побудову гострого кута за відомим значенням синуса або косинуса гострого кута
До уваги учнів 8-х класів!
В даному відео показаний один із способів побудови гострого кута за відомими значеннями синуса гострого кута або косинуса гострого кута
субота, 13 травня 2017 р.
Домашня контрольна робота з алгебри за темою: "Квадратний тричлен. Рівняння, що зводяться до квадратних. Розв'язування задач за допомогою рівнянь"
До уваги учнів 8-х класів!
Домашня контрольна робота з алгебри розрахована на перевірку знань та вмінь учнів розкладати квадратний тричлен на множники за формулою, розв'язування дробово-раціональних , біквадратних рівнянь та рівнянь, що зводяться до квадратних за допомогою заміни, а також текстових задач, які розв'язуються за допомогою квадратних рівнянь.
пʼятниця, 12 травня 2017 р.
Домашня контрольна робота з геометрії за темою: "Розв'язування прямокутних трикутників"
До уваги учнів 8-х класів!
Домашня контрольна робота з геометрії розрахована на перевірку знань та вмінь розвязувати прямокутні трикутника та оперувати тригонометричними функціями гострого кута прямокутного трикутника
четвер, 11 травня 2017 р.
Квадратні рівняння за теоремою Вієта
Як розв'язати усно за допомогою теореми Вієта повні квадратні рівняння, яке має раціональні корені можна переглянути в наступному відео: